Arduino ciklai

Ciklai programavimo kalbose atlieka itin svarbų vaidmenį – suteikią galimybę atlikti sakinį ar teiginių grupę kelis kartus.

Ciklų veikimo principas itin paprastas, ciklo aprašymo metu nurodoma sąlyga kuria kiekvieno ciklo metu yra tikrinama, jei grąžinant reikšmę true vykdomas ciklo viduje aprašytas metodas. Kai ciklo sąlyga pasikeičia ir grąžina false reikšmę ciklas nutraukiamas.

C programavimo kalba naudoja trijų tipų ciklus:

While loop

Tai neribotas ciklas kuris, tęsia kodo atlikimą tol kol skliaustuose () aprašyta sąlyga yra teisinga. Šis ciklas nutraukiamas tik pakeičiant sąlygoje aprašytų kintamųjų reikšmes.

while (sąlyga) {

// kodas, kurį norime kartoti

}

do…while loop

Do iš esmės yra toks pats ciklas kaip ir While, tačiau esminis skirtumas, kad do ciklo metu aprašytas kodas bus įvykdytas bent vieną kartą, nes sąlygos tikrinimas vyksta po aprašyto kodo įvykdymo.

do

{ // kodas }

while (sąlyga);

for loop

Kadangi šis ciklas yra vykdomas konkrečiai tiek kartų kiek yra nurodoma sąlygoje yra geras pasirinkimas specifinėse situacijose.

for (ciklo skaitliuko sukūrimas; sąlyga; ciklo skaitliuko reikšmės keitimas)

{ // kodas }


Socialiniai tinklai
Pasiekite mūsų bendruomenę socialinėje erdvėje
Siekiame suburti tvirta ir draugiška bendruomene socialiniuose tinkluose, kuri bus pasiekiama ir atvira visiems.
Facebook
Youtube
Github
Codepen
LinkedIn
Instagram
Bendruomenė
Arduinopagalba.lt
Nesvarbu ar tu ieškai informacijos ar nori ją perduoti, mūsų bendruomenėje laukiami visi. Siekiame, kad projektas ne tik teiktų informaciją, bet ir padėtų surasti bendraminčius.
Prisijungti